"Remember when you were young You shone like the sun Shine on you crazy diamond Now there's a look in your eyes Like black holes in the sky Shine on you crazy diamond You were caught in the crossfire Of childhood and stardom Blown on the steel breeze Come on you target for faraway laughter Come on you stranger You legend You martyr And shine... "
Roger Waters

piątek, 25 lipca 2014

To jest właśnie góralska muzyka czyli miód na zbolałą duszę...

 
Zakopower klimatycznie
 
 


                                        Moja ulubiona piosenka Zakopowera to Boso, której mogę słuchać non stop

 
 
 
 
Udomowieni od razu wpadła mi w ucho
 
 
 
 
 
A teraz coś od Golców
 
 
 
 
 
Od Golców dla naszego Papieża - aż łezka leci na wspomnienie
 
 
Krywań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


7 komentarzy:

 1. Wiesz, powiem Ci, że lubię taką góralską muzykę, kojarzy mi się z wakacjami - jakimś pysznym obiadem w knajpie po całym dniu spędzonym w górach... :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiesz że mnie też? coś jest w tym klimacie, szczególnego. Dziękuję Ci za odwiedziny na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow. Jesteś pierwszą osobą jaką gdziekolwiek "poznałam", a która potrafi otwarcie docenić muzykę góralską. Osobiście znam tylko braci Golców i Zakopower i mimo, że nie jestem zagorzałą fanką, czasami rzeczywiście przyjemnie jest posłuchać tych skrzypiec, o których wspomniałaś. Od razu nawiążę do Twojego komentarza u mnie. Ta książka "Kościół w Chochołowie", jeśli nie znasz, mogłaby Ci przypaść do gustu, bo właśnie na Podhalu osadzona jest akcja. ;)
  Z Twoją babcią i koncertem było trochę jak z moim ojcem i Woodstockiem. Chociaż tam zasadniczo mógłby czuć się trochę niespokojny.
  Cieszę się, że Ci się u mnie podoba, wpadaj od czasu do czasu. / psychocukier

  OdpowiedzUsuń
 4. No to jeszcze brak grupy Baciary.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że mnie też piosenka Boso od razu wpadła w ucho, już po pierwszym jej przesłuchaniu, a potem chodziła za mną przez długi, długi czas :).

  OdpowiedzUsuń
 6. Ugh, no, niestety bardzo nie lubię. Po prostu jakoś nie wpada mi w ucho i nie porywa. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdy ma swoje klimaty, jedni wolą rocka, inni pop inni jeszcze inną. Ja na przykład za regge nie bardzo przepadam i nie mogę się przekonać. Ale góralska muzyka zawsze mi się z górami kojarzy i ldatego tak ją wielbie. Pozdrawiam wszystkim i dziękuję za komentarze.

  OdpowiedzUsuń